Home

Addertje onder het kunstgras

Donderdag, 15 mei 2008

 

Het kunstgrasveld voor RKAV blijft de gemoederen bewegen. Tegen de wens van coalitiepartners PACT en VVD in, en met hulp van de oppositie AB, werd het amendement voor de vervroegende investering in een kunstgrasveld voor RKAV tijdens de begrotingsbehandeling in oktober 2007 toch aangenomen. Nu bezorgt de financiering ervan de verantwoordelijke wethouder flinke problemen.

PACT was het destijds dan wel niet eens met het voorstel voor vervroeging van de aanleg van het kunstgrasveld. Het stond in de investeringsplanning voor 2009 maar komt nu dus al dit jaar. Maar dat is democratie: de meerderheid beslist. Dus keek PACT weliswaar kritisch maar wel constructief naar het financieringsvoorstel. Dat was er zonder problemen doorheen gekomen, ware het niet dat wij een flink adertjes onder het kunstgras ontdekten. Het begrote bedrag is exclusief de BTW. Want als RKAV zoals gepland een stichting wordt, dan kan de BTW worden verrekend. 

 

Als! Daar zit het probleem. Wethouder Jaap Overbeek was vol vertrouwen dat de leden van RKAV akkoord zouden gaan met het omzetten van de vereniging in een (duurdere) stichting. Maar als dat niet lukt, dan krijgt de gemeente een extra rekening van ruim € 80.000 voor haar kiezen. En dat risico ging de fractie van PACT Aalsmeer te ver. PACT eiste de garantie dat de BTW in geen geval bij de gemeente terecht komt, stichting of niet. Want hoe leg je het aan de burgers van Aalsmeer uit dat je wel een enorm bedrag geeft aan een voetbalvereniging, maar moet bezuinigen op sociale voorzieningen?!  

 

Omdat de wethouder dit niet kon toezeggen en ook niet wilde wachten op uitsluitsel van RKAV, stemde PACT toch weer tegen, ook al haalde het voorstel een krappe meerderheid. De wethouder heeft zich hiermee in een lastig pakket gebracht want het laat zich raden wat ons te doen staat als de rekening toch bij de gemeente terecht komt. 

 

 

Wilt u reageren op dit artikel, klik dan hier.