Home

Wethouder Fransen schrijft...

 aalsmeerbaanOp 24 september ontving ik een mailtje van de heer Ad Rutten (operationeel directeur Schiphol) dat er per direct een stuurmaatregel in zou gaan. Dat houdt zoveel in als dat vanaf dat moment de kaagbaan niet meer voor startend verkeer gebruikt zou gaan worden en dat al het startende verkeer in zuidelijke richting via de Aalsmeerbaan zal worden afgehandeld.

 


Dat gaf een deja vu gevoel. Dat hebben we twee jaar geleden ook al een keer meegemaakt.

Toen direct contact gezocht met mijn collega Jeroen Verheijen in Uithoorn. Afgesproken dat ons doel was het terugdraaien van de maatregel. We zouden dit doen door via alle ons bekende kanalen minister Eurlings te prikkelen de maatregel terug te draaien. We hadden bedacht dat het beter zou zijn niet te veel via de pers te doen, dat kon wellicht de bestuurlijke druk verstoren. We hebben alleen de plaatselijke pers zo feitelijk mogelijk ingelicht.

Het uiteindelijke resultaat was dat, na 5 dagen zwaar startend verkeer op de Aalsmeerbaan, de maatregel werd teruggedraaid.

Er is hieraan, zeker ook door de ondersteunende ambtenaren, hard gewerkt. Het resultaat was conform het door ons gestelde doel. Of het resultaat nu bereikt is dankzij of ondanks onze inspanning, het doet er niet toe. Wat blijft hangen is het gevoel dat Schiphol maar weer doet wat zij willen.

We hebben inmiddels in de Cros een gesprek gehad met Schiphol over hoe we hier in de toekomst mee omgaan. Het was wel duidelijk dat het grote goochelen weer begonnen is.